Žiju stejně jako ty

9. červen 2009 | 10.31 |

Jak můžeš vydržet to, že žiješ hůř?zeptal se mne dnes jeden člověk...

 Vždyť nežiju jinak! Ano, mám diparézu, musím cvičit..ale..vedu normální život. Možná sice někdy zvláštní, ale o to hezčí, možná chodím na operace, ale to k normálnímu životu patří. Bez vojtění, operací atd., by mi život připadal jako suchopár...

Máme snad my, ptám se, důvod žít jinak než ostatní?My handicapovaní? Nemáme! A není to tak, že bychom trávili 99 procent času  léčením se. Nečekáme, až to bude za námi, neschováváme si zábavu na lepší časy, až se konečně zvedneme z vozíku, poběžíme, nebo přestaneme cvičit..žijeme teď! Stejně jako všichni ostatní!  Tak například já..

Poslouchám Navarovou. Zpívám si s ní. Pouštím si ji naplno, až to drásá uši všem v okruhu 10 metrů. Miluju Maderu. Chci jít na jejich koncert a zařádit si. A můžu. Nic mi v tom nebrání... Štvu ségru. Jsem stejná jako ostatní puberťáci. Možná vážnější, ale stejná. Zbožňuju Beatles. A řveme je s klukama o hudebce, dokud si nevyřveme hlasivky-teda řvali bychom, kdyby nám to dovolili. O pár z nich vím.. Hulákám společně s Radůzou. A těším se, až zase začne koncertovat. V depresi si pustím Queeny.

Když chci, můžu si beze všeho zajít do kina, vyvalovat oči na obrazovku a doufat, že to dobře dopadne. Když chci, můžu si jít zalézt na stěnu. Můžu všechno co ostatní! Záleží jen na mně, jestli se mi bude chtít. Záleží na mně, jestli hrdě pohodím nad svojí vnitřní rotací hlavou a půjdu si taky užívat, nebo jestli si zalezu a budu se litovat, zatímco si moji zdraví vrstevníci budou nechávat podepsat trika od Anety Langerové. Jen a jen na mně.

Handicap pro mne není překážkou. Teď už ne.  Jasně jsem dala osudu najevo, že mně to nezabrzdí, že mám právo, jako všichni. Doufám, že to tak udělali  i ostatní. Když ne, pomůžu jim.

Proč by si, proboha, diparetička nemohla zakopat se ségrou míčem, proč by se nemohla oblíkat retro, když se jí to líbí? ;)
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85437-ziju-stejne-jako-ty.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře