Učení se ovládat, učení vojtit (3)

13. duben 2009 | 10.54 |

Vlastně to všechno začalo v Chlumu - kde jinde.
Stalo se to roku 2008, takže půl roku od poslední operace.
Marcela se rozhodla " udělat z flexe extenzi", musela jsem tudíž cvičit to nejhorší, sed na kolenou. Bylo to příjemné, to nemohu říct, Hanka si to ale pravděpodobně užívala.
Říkala, že jsem relax. Já naopak tvrdila, že Vojtovka je zákeřná - sice jen sama pro sebe, přesto se omlouvám, bylo to v rozhořčení.
Míša se mnou cvičila skoro pořád, ale to mi nevadilo, byla jemná a říkala, že se učí. Mně to spíš připadalo jako pomsta - nevím čí. Ne snad, že by Míša měla drápy a silný stisk, to ani nápad.
Ale i sebemenší pohyb mi dělal v těch dobách problém a bylo to něco, čemu se nešlo ubránit. Pořád jsem natahovala kolena pomalu, a když jsem měla přenést váhu, Marcela tvrdila, že vypadám s nataženýma rukama jako netopýr.
Takhle mi to několik dní procházelo. Pak jsem jednou šla hledat po cvičení Kačku a potkala jsem mimo ní venku před domem ještě paní Klemovou. Zastavila mě a já pojala neblahé tušení- to se vyplnilo. Marcela mě vzala, postavila jednou nohou na schod a druhou nechala dole, říkajíc:
" Tak a přitahuj se a do extenze."
No, nemusím říkat, že to nešlo. Pravačka jako by podala demisi a nespolupracovala. Levá zase protestovala proti silné převaze vnější síly a já, která jsem byla na pokraji slz, jsem zatínala zuby. Snažila jsem se Marcele vysvětlit, že to hodně bolí, ale ona mi řekla " Musíš to překonat."

Čtenáři, překonala jsem to a dokonce jsem to i přežila :-). Na konci Chlumu jsem díky Hance, Marcele a Míše měla kolena " v extenzi" - jak by řekla Klemice. Ne úplně, ale aspon trochu víc než před.


Stálo mě to i mnoho úsilí psychického, ale stálo to za to. Poznala jsem, že všechno hladce nejde, a většinou jsme si překážkou my. Já byla velkou překážkou, kterou jsem překonala jenom díky tomu, že jí velice dobře znám.Sice se mi ne vždycky podaří udržet svůj vzdor Vojtovce na uzdě - mám na mysli fyzický -, ale když víte, že vám něco pomůže a máte díky tomu šanci, stačí už jenom..mít pevnou vůli.

Jen ji v sobě najít.
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85443-uceni-se-ovladat-3.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře