Chodí se Ti po cvičení lépe?

18. duben 2009 | 10.56 |

Nejprve mi dovolte, abych si cvičení rozčlenila do tří skupin- rehabilitace každodenní, navyklé cviky, terapie po operaci a nový cvik.Tak jedeme...

Tedy ta první skupina- jestliže jsem na nějaký cvik již zvyklá a cvičíme ho dobře,tělo na zony reaguje tak, jak má a funguje to. Když potom slezu ze stolu, nějakou změnu cítím-nekrčím se, jsem rovná správně a nohy se snaží vytáčet-zejména ta pravá, která tolik Marcelu i Hanku zlobila. Takže ano-po cvičení se mi lépe chodí, i když je to nezvyk. Potom se to sice zase po několika hodinách vrátí do toho mého stereotypu, časem však správné fci svaly a nohy naučíme- chce to čas a trpělivost.

Terapie po operaci- nohy mne po zákroku bolely, a tak jsem se bála cvičení-samozřejmě bolelo. Myslela jsem si, že se z bolesti nevyhrabu a že už navždycky budu mít skrčené nohy v kolenou, protože extenze mne bolela. Jenže pak jsem přijela do Chlumu a během 4 dnů se mi z flexe skutečně ta extenze udělala, jak už možná víte. Takže znovu říkám, že Vojta funguje a po rhb se mi skutečně také lépe chodilo-po operaci to bylo znatelné a nedrcala jsem koleny o sebe.

Když jsem přednedávnem přešla k novému cviku a po první zkoušce slezla ze cvičáku, myslela jsem, že se zblázním, protože nohy dělaly, co měly- paty stály, špičky byly vytočené a páteř rovná. Změnu jsem cítila obrovskou a byla jsem roztřesená, a když teď jistý cvik cvičíme déle, nohy samy dělají, co se po nich chce-protě skvěle pracují, a čím dál tím méně se uchylují ke své dřívější rotaci.

Jo, Žlababo, změna je veeeeeliká a já ji cítím taky-a chodí se mi mnohem lépe.Vojta funguje!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře