Aprílové rehavítězství ;)

14. duben 2009 | 11.11 |

Pravou nohu skrčit pod sebe, pravou ruku ze stolu, hlavu na čelo, levou nohu natáhnout,  levou rukou se opírat o loket tak, aby byl v úrovni ucha.

Když se takhle poskládám a balancuju na ruce, aktivuje se patní zona, přátelé, jen a pouze tato zona, a už to jede. Zapínají se ty dva mršky svaly co normálně nefungujou, a ze mě leje jako z konve, ovšem ne voda, ale pot z námahy, takže stůl je za chvíli naprosto mokrá věc.
Po mně se chce, abych se "prala" s rehabkou. Dělám to, snažím se vytáčet pravou nohu, o což jde a v budoucnu bych to měla dělat automaticky, a ona se mi v tom snaží zabránit. Po osmatřiceti minutách mě sundá ze stolu a říká:
" Minimálně, skoro vůbec, se levou rukou přidržuj stolu a zkus vytočit pravou nohu a zvednout ji a přitom o levou se jen opírat a nevytáčet bok."
A jak to dopadlo?
Předtím - nešlo to, noha sebou bezmocně cukala milimetr nad zemí
Po vojtění - noha protestovala chvilinku, po 3 vteřinách šla nahoru, vytáčela se a pánev zůstala rovně.
A já si říkám ... štěstí, že je tu paní rehabka. Po cvičení s ní mám vždycky pocit, že jsem k něčemu. Pocit, že se to někam hne. Že jsme na správné cestě a že se můžu zlepšit ... ale hlavně - cítím se líp - nohy na pár hodin poslouchají, a i když to potom znovu přejde, vím, kam jít. M. vždycky ví, co dělat. A to je moje výhoda. ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře