Co bylo, zůstane - věřit ve včerejšek

3. květen 2011 | 12.36 |

Bylo to nedávno a  vrací se to stále - najde se vžddycky někdo, kdo se zeptá, co si od Egypta slibuju.Co od toho čekám. - Psala jsem sice, že už se k tématu T nebudu vracet, dokud nepřijedeme z Hurghady, ale tady bych ráda začala už teď, když mám hlavu optimálně chladnou než dřív.

Neslibuju si nic zázračného, nečekám, že druhý den po léčbě začnu dělat stojky. Vím, že západní medicína a východ jsou dvě naprosto odlišné věci a stavět je proti sobě nevede nikam. Ale myslím si, že jak léčba, tak tím pádem i náhled paní  doktorky na hlavní otázku může pomoci nejen mně. Ráda zkusím něco nového, a vím mov dobře, že Hurghada je to poslední, co jsem hledala, i kdyby měla jakýkoli efekt. Jsem si tím prostě jistá. Já nemám deprese nebo komplexy ze svého zdravotního stavu, ale to neznamená, že jsem neměla období, kdy bych nehledala. To máme jednou všichni, myslím si to tak.

Ale jsem teď moc ráda, jak moc se mi tím, že věřím včerejšku a zítřku i dnešku, otevřelo okolí. Já vím, měla jsem ohromné štěstí, protože jsem na tom velmi dobře a na to, jak jsou samostatní a psychicky stabilní lidé s touhle diagnózou, je to se mnou spíš táková hra. Proto říkám, že neberu už nějakou dobu DMO ve svém případě jako problém, ale spíš bonus. Bolí mě nohy, když necvičíme, to ano, a chci se určitě  ještě zkusit zlepšit, než mi odbije osmnáctá a s ní i vysoká škola - ale to je spíš mezník v kruhu, aby se v tom člověk nemotal pořád dokola.

Ale i když mě něco bolí a chronicky mi není dobře a teď mě trochu častěji přepadají amoky sebedestrukce a toho, že se chci na všechno vykašlat, protože už mě to "prostě nebaví", jsem - a za to jsem moc ráda a vždycky vděčná Bohu a lidem kolem. Že jsem úplně obyčejná jako ostatní, že mě ve chvíli, kdy potkám osobu opačného pohlaví, nenapadají myšlenky, že na mně nemůže nic vidět, když "chodím blbě". Jeden příklad za všechny, lidi jsou v zamilování většinou nešťastní, když se jim nedostává odezvy.

(Tím nechci říct, že já jsem nebyla - byla, a jak strašně moc, a ještě to nekončí, můžete se kochat, protože nebýt hory práce, asi uteču .  Spíš naopak.)

Kdybych měla problém s psychikou, kdyby mi všechno přišlo permanentně zbytečný, kdybych nevěřila lidem kolem sebe, pak bych asi doufala, že mě paní Eva Augustiniová posune někam dál - a s tím i moji duševní rovnováhu. Ale já jsem vlastně spokojená. Chybí mi dva lidé, z nichž jeden odešel dávno a druhý nedávno a je tu bez nich smutněji, ale nemám kvůli tomu chuť se vším praštit. Neznamená to, že bych nikdy nebrečela (už dlouho mi nefunguje na první stisk na klávesnici P), že bych se pořád smála, ale o mně tady nejde. Spíš o člověka samotného. A když řeknu, že jsem vděčná a ráda za to, že jsem taková šestnáctka, jaká bych asi být měla, nechválím se, ale cítím velkou úlevu, protože vím, že mi nic nestojí v cestě.

Dneska vím, že když něco budu chtít, je třeba si věřit (a možná proto teď nic nechci, protože jsem trošku K.O.,ale to přejde, protože to zase chci). A že na tom, jestli člověk chodí doleva nebo doprava, nezáleží. Nohy mi nejsou a nikdy nebudou jedno, ale všeho v mezích, přátelé  - těším se do Hurghady na sluníčko, na paní doktorku, na to, že budu na sobě chviličku zase pracovat, i třeba na dlouho. A když bude mít efekt - a já věřím, že bude, ať už jakkoli velký - budu ještě raději. Všechno je pro něco, včerejšek i dnešek - a proto v ně věřím.

Nečekám od Hurghady víc, než je mi shopna paní doktorka poskytnout, a jsem nezvedená dcera, která se stihla v patnácti zbláznit . A mám z toho zdánlivě zvrácenou radost, i když teď neskáču radostí do stropu, ale a protože si říkám:

Hurá! Neminuly mě obvyklé stavy teenagera a ještě trvají! Už si nepamatuju nazpaměť lékařský zprávy! Jak je krásně na tom světě!

STOP. Abych to nezakřikla.
Jdu strčit hlavu do mrazáku, nebo někdo nepřežije dnešní noc. Mějte se moc moc hezky. Mám vás strašně moc ráda.
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85488-co-bylo-zustane-believe-in-yesterday.html
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85488-co-bylo-zustane-believe-in-yesterday.html
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85488-co-bylo-zustane-believe-in-yesterday.html

Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85488-co-bylo-zustane-believe-in-yesterday.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře