Novináři, do prdele s váma!

6. červen 2014 | 20.05 |

Už dlouho, snad od první chvíle, kdy jsem si přečetla článek o tom, jak se někdo "statečně pere s osudem", se přemáhám, abych zachovala dekorum. Aspoň já.

Já to chápu. Chápu, že se slova, tím spíš tisk, žurnalistika, snaží zapůsobit na city, hraje na ně, sází na ně všechno. Beru to, sama jsem nad tímto oborem uvažovala a dodnes to není zcela vyloučená záležitost. Jakkoli je pro mě největší žurnalistka navždycky paní Borská, které řemeslu naučil talent, ne škola. Chápu i to, že z něčeho novinář žít musí.

Chápu, že nad bulvárem nemá smysl se rozčilovat, že je to prostě drbárna a plevel. Ale co mě nadzvedlo ze židle, to jsou žblepty na téma "Ochrnutý muž roku ..." Nemám nic proti takovému tématu, navíc já, ale ono se to dobře prodá, viďte? Nejen já, kolem mě spousta lidí nemá za okamžik potuchy, kdo je Mužem roku 2010 ... ale 2009, šťastné novinářské číslo, vozík lepí víc než mucholapka, pánové!

Dnešní titulek na skvostném Super mi nepřivodil nauseu pouze proto, že vím, co od toho plátku čekat. Nečtu ho, nerozklikávám, tenhle jsem přelétla a stačilo mi to. Nenaštvala mě ani tak ta snůška keců, jako spíš přístup k člověku. Už loni na podzim na akci Kilometry podaných rukou, kterou Martin Zach moderoval, mě neskutečně dopalovalo, jak na senzaci fešáka na kolečkách média chytají publikum. Vlezte mi laskavě s touhle senzací na záda, vždyť si ten chlap ani - chudák - nemůže oblíct košili, aby o tom nevěděla každá druhá štěnice kolosální babky se sklenkou na dveřích zvané Média.

Tím nemám v plánu M.Z. nijak bránit, jsem toho názoru, že kdyby vyloženě nechtěl, nerozmazává se jeho příběh s přídomkem "handicapovaný" všude, kam se za ním pohne mikrofon, ostatně známý není odjakživa díky tomu. Jen bych celou žurnalistiku nacpala do klozetu s tím jejich papáníčkem pro drbny, s tím, že ani to řemeslo pořádně neumí. Uměli by, nechtějí. Kdy já jsem naposledy četla článek, který (by) přibližoval život člověka s disabilitou bez teatrálních klišé a frází na facku? Nejspíš loni v článku Magdy Hankové ... na serveru Vozíčkář. !!!!

Ad rem, kdyby si náhodou někdo myslel, že bráním chudinky křivonohé, je vedle jak ta jedle. Jsem poslední člověk, který by byl proti medializaci soukromí takových lidí. A není to jenom chyba médií, vždyť i na akci Kilometrů se každý motal kolem M.Z., aby s ním měl fotku na Facebook. Když kápnu božskou, ani já nebyla proti fotce, ale když jsem viděla, jak se k němu valí zástupy rozhihňaných dam a ženských, které rozhodně neměly ani páru, kdo vlastně Martin Zach je - ale proč se nevyfotit s tímhle fešákem, co si s ním osud nehrál ... když jsem to viděla, po minutě mě to přešlo.

Asi chci od lidí příliš. Asi chci příliš, když si představuju, že se konečně kolem tématu T přestanou plkat hovadiny a někdo začne odvádět soustavně pořádnou práci, která k něčemu bude ...

Dnešním článkem vyjadřuju podporu Martinu Zachovi, díky za moderování Kilometrů a přeju spoustu sil ... cíl z toho vozejku zase vstát a nakopat těm všem prdel, to by mi vůbec neznělo špatně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Novináři, do prdele s váma! kerria®pise.cz 07. 06. 2014 - 15:12
RE(2x): Novináři, do prdele s váma! peti95 07. 06. 2014 - 15:49
RE: Novináři, do prdele s váma! tlapka®pise.cz 08. 06. 2014 - 18:59
RE(2x): Novináři, do prdele s váma! peti95 09. 06. 2014 - 13:09
RE(3x): Novináři, do prdele s váma! tlapka®pise.cz 09. 06. 2014 - 13:13
RE(4x): Novináři, do prdele s váma! peti95 09. 06. 2014 - 13:30