Do druhého tisíce

21. červen 2014 | 15.55 |
› 

Moji milí čtenáři a návštěvníci tohoto zastrčeného místečka v houštinách blogosvěta,

ve studijním šílenství jste mi udělali radost - jsou to necelé dva měsíce od znovuzaložení blogu - a ten už má první tisícovku návštěv k dnešku naplněnou. I když se tu články neobjevují každý den, neuplynul ani jeden s nulou ve statistikách. A mně se tak občas přece jen zdá, že třeba právě ten jeden článek, neotesanou češtinou před pěti lety psaný, někdo hledal a našel - a že někomu pomohl nebo možná jen pozvedl náladu.

Skutečně statisticky vzato je za poslední měsíc nejčtenějším ten o Katušce ... já jsem právě tomu moc ráda, protože i když takových příběhů jen houšť, je třeba je vyprávět. Mohla bych napsat tisíce slov o způsobu, jakým naše zdravá společnost pohlíží na situaci dětí jako je ona, s jakým pohodlným přístupem se poslední týdny (bohužel i ve své vlastní rodině) setkávám - "Ale vždyť ta situace inkluze není tak hrozná, to si jen myslíš, když člověk chce, tak jde všechno." - Říká se to lehko netušícím a plní hůř těm, jichž se nutnost (bez) bariérové inkluze týká.. Ne každý má vedle péče o těžce indisponované dítě ještě energii zasadit se o jeho integraci, o jeho kvalitní život. A není to hanba, je to velmi častá volba cesty - nejen vzdělávání, ale i způsobu, jakým děti - lidské bytosti - vnímáme - nevidí/ neslyší/ leží/ nemluví, navždycky je to naše malá Zuzanka ... a ono to tak pokaždé být nemusí.

Ale dnes nebudeme hrát na dojemmnou strunu - nemám a po další týdny nebudu mít příliš mnoho času, a tak Vám jen pošlu lehký prázdninový pozdrav a připomenu těm, kteří se domnívají, že "být čten cizím" nebo "psát jen nějakej blog" nemá žádný globální smysl, že ani pyramidy bez zrnek nepostavili ;)

Díky a vysílám přání, aby se Vaše dny šikovaly do smysluplného života, ne ploužily v živořících zástupech ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře