Rád bych vás upozornil, slečno, že nedělám zázraky

25. srpen 2014 | 10.44 |

Jen tak zběžně, než mi hromada sbalených tašek nenávratně zavalí .

Před chvilkou jsem úspěšně absolvovala hovor s panem doktorem jistého centra, kam bych od září ráda chodila na akupunkturu. A protože jsem tam ještě nebyla, je třeba projít vstupní konzultací, při níž se určí, zdali je pro tu či onu diagnozu akupunktura vůbec vhodná. Myslím, že když jsem vyslovila tu svou, chystal si pan dokor přátelskou promluvu do duše, že se léčit nedá . Nicméně když jsem mu sdělila, že je mi povaha DMO známa velmi dobře a že pokud na podpůrnou terapii, kterou uznám za vhodné, mám dostatek finančních prostředků, neomlátím mu to za pár měsíců o hlavu, jestliže se nekvalifikuju na olympiádu do Ria, porozuměli jsme si .

Když tak kolem sebe slyším stížnosti některých lidí, jak z nich "ti šarlatáni" tahali peníze a ono to nepomohlo, jsem vděčná za to, kam se dostávám. Přesněji řečeno ke komu. Buď rovnou na terapii, která je prokazatelně prospěšná a má smysl do ní investovat (ale to má podle mě smysl vždy, když se člověk rozhodne), anebo tam, kde výsledek zaručen není a ten, kdo terapii praktikuje, mne na to předem upozorní.

Myslím, že kdybych panu doktorovi volala před několika lety a on mi řekl totéž co dnes, asi bych to vzdala a na akupunkturu nešla, pokud by on sám neřekl, že se mu to zdá jako více než dobrý nápad. Ale teď, když vím, že dobře mi dělá téměř jakákoli podpůrná terapie a že ten rozdíl mezi "něco dělám" a "nic nepodstupuji a nedělám" je tak markantní, a že stojí zato, teď se tak snadno odradit a ukolébat nenechám . Toť můj dnešní zápis o setkání s člověkem, který se zdá být velmi soudný a obeznámený s psychikou pacientů s DMO nebo jejich rodiny. Už před prvním setkání má u mě pan doktor plusový bod za to, že neslibuje zázrak a brát si peníze, pokud člověk zázrak čeká, je mu evidentně proti srsti .

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší