Ruka v tramvaji

22. září 2014 | 22.05 |

Do ročníku nade mnou chodí slečna, na které je na první pohled vidět fyzický handicap velmi podobný tomu mému. Dnes jsme se náhodou ocitly proti sobě na schodech, obě u zábradlí, obě neschopné se ho pustit, přejít na druhou stranu schodiště a uvolnit té druhé cestu. Nakonec jsem díky Egyptu a cvičení byla schopná nohy vyhecovat, zábradlí se nedržet a po těch pekelně úzkých schodech sejít na druhé straně podél holé stěny - šla jsem ze schodů dolů a ještě před pár lety bych se zábradlí možná pustila taky, ale hned letěla po hlavě dolů.

To děvče potkávám skoro pravidelně v tramvaji ráno cestou do školy. Ona a další, cizí spolucestující (soudím tak, protože jí slečna vyká) mají už svůj způsob, jak situaci zvládnout. Paní se pokaždé na zastávce zvedne, vystoupí jako první a pak pomůže slečně za ruce ze schodů. Pak nastoupí ... na svou cestu.

V tom uspěchaném včerejšku, dnešku i zítřku je pohlazením po duši pohled na tu vteřinu pomoci, která jednomu ušetří spoustu nervů, strachu, modřin. Poprvé mi při té vzpomínce skápla slza.

A jaká byla ta Vaše dnešní kapka štěstí?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ruka v tramvaji tlapka®pise.cz 23. 09. 2014 - 18:04
RE(2x): Ruka v tramvaji peti95 23. 09. 2014 - 18:47