3. brněnské Fyziocafé

29. září 2014 | 21.56 |

A já tam byla, juch!

29.9. mluvil pan Miloš Antoš, Dis. z rehabilitačního oddělení pracoviště dětské medicíny v Brně na Černopolní o Bobath konceptu, o jeho vzniku, teorii, dostupnosti i využití v praxi.

A protože účast byla dobrovolná a neomezená, prostě jsem se tam vypravila taky :-).

Upřímně řečeno, klobouk před studenty - fyzioterapeuty dolů. Nedokážu si představit, že by do mě někdo hustil jakékoli informace toho druhu, o nichž bych neměla žádné praktické povědomí. Mně někdo vysvětlovat, co asi tak cítí člověk, s nímž je cvičeno konceptem či lokomocí, hodím si brusle místo mašle !!!

Zamrazilo mě, že je Bobath terapeutů v Česku či jednotlivých městech tak strašně málo. Jsem velkým zastáncem vojtovky, protože o ní vím své, vím, jak mi pomáhala a pomáhá a jsem i nadále jejím pacientem. Co však ten, pro kterého je nejdůležitější sebeobsluha, sed bez bolesti či rovnováha při chůzi, nebo prostě jen ...žít, hýbat se, jak mohu, a přitom tělu neubližovat ??? Na vojtovce mě už slušnou dobu provokuje dogmatický zákaz jakéhokoli pohybu, který není úplně správný. Kdybych se takovými mantinely měla doslova řídit i já, asi dnes nechodím a sama si nesmím ani vyčistit zuby :(

... No a nakonec to pro mě krom příjemného a poučného zážitku byla i společenská relaxace, protože jsem se přece jenom mezi fyzio studenty cítila skoro jako mezi svými - nemluvě o nepopsatelné demonstraci pana Antoše, když předváděl pravostrannou predilekci kojence a batolete se zvukovým doprovodem :-)

FyzioCafé po dnešní zkušenosti doporučuju všem, ať už rodičům, pacientům nebo studentům či laikům, kteří mají o obor zájem a chtěli by se dozvědět něco víc z věrohodného zdroje. Tohle je snadná a příjemná cesta ... za měsíc určitě dorazím zas :-). Jenom velmi nerada bych obcházela ty jasné cestičky, které mě ještě jako aspiranta vedou na kousíček akademické půdy :-)

Díky a Vám, kteří nakukujete, přeju krásný večer ze studijně zájmového a nabitého kolotoče hezky kulturního života nad Svitavou :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře