Laboratoř chůze/ říjen 2014

6. říjen 2014 | 12.48 |

Oproti svému zvyku se nebudu v dnešním článku snažit nic specifikovat. Výstup z laboratoře chůze je totiž pro laika tak složitý (a na první pohled to vypadá jako recept na severskou domácí vodku v závislosti na teplotě za Uralem), že až odpromuju, možná to pochopím (a to už podle pana Poula budou nohy zase v jiném stavu, takže mi to bude houby platný..) :-D

Úkol č. 1 - najít správný vchod na správné oddělení - pro ostřílené motoláky hračka - kdo aspoň jednou vylezl v Mrtvole únikovým východem a ocitl se před vybagrovanou jámou tak jako já, ví, o čem mluvím.

Úkol č. 2 - chvilku si postát, poležet, zapózovat, a potom chodit, chodit a chodit aspoň 10 minut. Potom, co jste přijatí do laboratoře, projdete první částí - poměřováním šířky chodidel, klenby, kolen, kotníků, výšky, a testy (Sifverskiold, Bleck test, abdukce, došlap v chůzi i ve stoje, Valgus/Varus paty, Tredelenburg (oslabení kyčelních abduktorů a následná rotace...).

A pak už jenom chodíte, chodíte a chodíte z jedné strany místnosti na druhou a na nártech, kolenou, pánvi a zádech máte přilepenou veelkou spoustu čudlíků, jejichž fungování nerozumím, které ale spolu s kamerami snímají rychlost chůze, šířku, rychlost a délku kroku, dvojkroku, rotaci pánve, boků, nohou - produktem těch děsivě inteligentních strojů je šest stran grafů pro pana profesora Poula, které mému oku připadají všechny stejné a myslím, že nejen tomu mému. Obávám se, že je nepochopí nikdo jiný než pan Poul. Ani nijak nespěchám/e na vysvětlení, protože hlavní důvod, proč mě do laboratoře poslal, byl mnohem méně vědecký -

Abych se mohla na svou chůzi zpomaleně ve 3D po malých částech dívat.
Abych přestala viset na dílčích slovech nelaboratorních zpráv a tak mě neštvaly.
Abych měla černé na bílém, že když se nohy opravdu snaží, a že se setsakramentsky snažily - došlapuju na paty, obě nohy toho utáhnou skoro stejně a už to není tak, že levá se fláká a kdybych měla stát na ní, rozbiju si čumák.
Abych měla potvrzeno, že už se začíná probírat i pánev a chápe, že je ženská a ladná pánev a já nésu rozespalá medvědice ;)

Abych měla, proč na tom pracovat dál. Protože jestli řekl pan Poul před měsícem jedinou dlouhou větu, jedinou, kterou považoval za opravdu důležitou, tak tu, že jsou na tom nohy dobře a že mají velkou šanci být na tom ještě líp ;)
Nakonec pacient obdrží disk s výstupy vyšetření a videem chůze + spoustu papírů, kterým bude běžný smrtelník rozumět asi jako skriptům z maďarského matfyzu ;)

A administrativní troška na závěr:

Nevím, jak je to s placením vyšetření. Tuším, že už se překlenula doba, po níž si pacienti museli vyšetření hradit, ale je dobré se předem informovat. Já (jako brněnský  a dospělý pacient pana Poula poslaný na vyšetření přímo jím) jsem neplatila nic.
Objednací doba je různá, já jsem dostala termín za 4 dny, další mi byly nabídnuty za několik týdnů nebo další měsíc.

www.fnbrno.cz/laborator-chuze/k1497

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Laboratoř chůze/ říjen 2014 tlapka®pise.cz 06. 10. 2014 - 19:30
RE(2x): Laboratoř chůze/ říjen 2014 peti95 06. 10. 2014 - 22:53