Zuckoff Michael: Choosing Naia

26. květen 2013 | 18.53 |

Kniha popisuje příběh jedné skutečné americké rodiny, která se musí vyrovnat se skutečností, že dítě, které se po dlouhém očekávání má narodit, je vážně postižené.
Manželé Greg a Tierney patří k typickým Američanům ze střední třídy. Dozvídáme se s nimi, že jejich dítě trpí Downovou chorobou, vážnou srdeční vadou a dalšími přidruženými komplikacemi. Autor popisuje jejich rozhodování o tom, zda si dítě ponechat, nebo zda podstoupit umělé přerušení těhotenství. V průběhu těhotenství se projevují další zdravotní komplikace, po porodu začíná boj o život holčičky Naii. Podrobně ji sledujeme až do jednoho roku života. Epilog ji zachycuje tříletou, kdy rodiče jsou si naprosto jisti, že postupovali správně, když se rozhodli, že si ji ponechají.

obchod.portal.cz/produkt/naia-se-smi-narodit/

"Dostala se mi do ruky báječná knížka Mitchella Zuckoffa Naia se smí narodit. Upevnila ještě víc můj postoj k věci a ujistila o správnosti toho, že chci vychovávat "dítě s handicapem".  A kdybych jednou takové dítě čekala, vím, jakou knížku si přečíst. Respektive přečíst tehdy, kdybych váhala. Já bych totiž neváhala a nechala si ho, ale nevědět to, co vím, nevědět, že se to dá zvládnout, neznat tolik lidí a znát jen diagnozy a prognozy, byla bych nejspíš v koncích ..."
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85642-naia-se-smi-narodit-michael-zuckoff.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře