První dvě zásadní výhody života mimo domov

26. listopad 2014 | 21.31 |

1. Dělba práce člověku umožňuje poslat z křivonohosti vyplývající sebenedůvěru do prdele. Protože pocházím z rodu žen velmi obratných, kterým u plotny a s metlou či kosou v ruce líčko zčervená a radost na ně pohledět, devatenáct let svého života jsem vlivem muskulární dysbalance trpěla vždycky, měl - li mě někdo z rodiny spatřit pracující. Urputně obratná sestra se ke mně pravidelně vrhala se samaritánským výrazem říkajícím "myslím, že by se ti to líp drželo takhle", načež jsem pravidelně v duchu odpálila, že se mi nedrží dobře nikdy nic a kdy se propíchnu špulkou do uší, je jen otázka času. A držela jsem, dokud lekce neskončila.
Po nějaké době nastoupil prozměnu milovaný otec a jal se mi sdělit, že jsem nemehlo a tu pracku mi urazí, načež usoudil, že by situaci více než nepomohl, hluboce se proto nadechl a drže moje prsty ve svých rukou, vtloukal mi vzorec úchopu a dílčích úkonů domácích či sebeobslužných činností, dokud hrozilo, že se uškrtím nebo něco rozbiju. Snad proto se nejednou v mém lékařském posudku objevila slova: "Navzdory z patologického nálezu vyplývajícím predispozicím je pacientka nadmíru motoricky zdatná."

Nicméně jsem z hnízda vylétla stále plná děsu, jako by v jihomoravských smetácích tikala bomba a vztah se spolubydlící byl založen na míře malebnosti vytírání podlah. Hned první večer však byla na základě rumu s colou mlčky uzavřena dohoda absolutní tolerance. Pravidlo "praštěný jsme všichni, nic si z toho nedělej aneb uklízíme, nebudu se tu plavit na pramici" jest prvním zdejším artikulem. Maže tak veškeré obavy.

2. Pakliže se chci vyhnout mentální izolaci, je třeba chodit pěšky. "Tyvole, tady ale je křivejch nohou," pravil známý - občan vesnice potom, co zde strávil všehovšudy cca 2 hodiny. Měl pravdu, Brno není jen Mekka lékařská, nýbrž zejména diagnostická. Že si nechci pokazit šance na přijetí ke studiu fyzioterapie, nebudu blíže rozvádět svůj soukromý odhad, že je tu více lidí chodících o berlích hlavně proto, jak pozitivní účinky má na spazmus, jenž často nutí DMOčky sedět, víno a obecně všechen chlast. Nepotkávejte na každém desátém metru berle, když je tu vinárna, tam Starobrno.
A protože i na mně je to někdy jasně vidět, stala jsem se večer už několikrát obětí křivonohé části šalinou cestujících. Potom, co se ke mně pravidelně vrhala rudovlasá slečna o berlích s jásavým výkřikem "Jéé vy jste tu zas a ty nohy dovnitř, nóó, tyhle podzimní křeče znám!", usoudila jsem, že čeho je moc, toho je víc než dost, a od té doby chodím rizikové tratě po svých. Přesně do této komunity sosající zvrhlou energii z každého spazmu totiž nechci zapadnout :D

Hezký večer Vám přeje Vaše neempatická Pé.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře