A jaký by to bylo jako takový to normální

27. listopad 2014 | 20.19 |

Karma boss, co tomu Tam Nahoře šéfuje, si pro účel šrafování mého života zakoupil krutě hustou sadu takovejch těch lihovejch fixů - půlku těch, co neskutečně páchnou, polovic těch voňavých, po nichž prahnou holčičky. Několik let se mu dařilo je spravedlivě střídat, když tu se i na můj vkus docela ohavně zapomněl a do políčka mého šťastného dětství načmáral smrdutýho šklebáka jako symbol ředitelky ve školce - té, která jednoho předodpoledne mých pátých narozenin usoudila, že není lepšího tématu před spaním po-o, než sesednout dětičky do kruhu a "...teď nám Petruška řekne, proč má jen tatínka a špatně chodí!"

Řekla bych, že v tu chvíli se podělalo, co mohlo. Jestli mě do té doby rodina (jež je mimochodem na metál) zalévala smíchem, živila radostí, pak mi tahle baba dala poprvý v životě něco, co mi fakt nešmakovalo. Nausea trvala několik let a těžko říct, kdy by se ohlásila bez dopomoci Cruely von Kindergarten. Po onom splendid day, kdy jsem dostala před těmi dětičkami šťourajícími se v nose, jen o málo mladšími než já, slovo, jsem tohoto impulzu náležitě využila.

"A jaký by to bylo, kdyby -"
"Ále, v řiti taky nejsou ryby," nenechala mě nikdy myšlenku dokončit moje  Milovaná,"Chůva", protože velmi dobře věděla, co by následovalo.. Kdybych na bruslích pokaždý nepodjela ségře pod nohama, .... nemusela cvičit a uměla hrát na cello jako Hanka, ... mohla šplhat po futrech a vozit se na dveřích, ... neměla nožičky bolavý po deseti metrech. "Takhle ukousnout kus měsíce a namazat si ho máslem, to bys nechtěla?"

"Rybičková pomazánka lepčí. Na velkym chlebu," uznala jsem smířlivě a jala se příští den ve školce Cruele za trest sníst její mega - krajíc. Ať si ty čtvrtky pro svěřence sežere sama, stejně je tlustá.

Něco za něco. To, co chtěla, jsem jí totiž řekla.

"Protožet tatínek je stejně šikovnej a všechno zvládne, proto se to mohlo stát. A já jsem našich, proto mi nevadí, že mám nožičky nemocný. Kdybych nebyla jejich, asi bych z toho byla smutná. Takhle se nebojim."

Mami, tati, miluju vás.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší