Vojta, due, tre...,

12. prosinec 2014 | 13.51 |

"... quattro, cinque, sei, sette, otto, nove, dieci!" září Princezna, úsměv od ucha k uchu.
Jasně, cvičí přitom Vojtu

Nikdy jsem příliš nesympatizovala s těmi rodiči, kteří dělali z vojtovky bojovku, dítě litovali či nedejbože "Toníku, to je skvělý, že jsi očkovanej, to nebudem muset zítra tu hnusnou vojtovku cvičit!" - často i mně byla vojtovka nepříjemná, na semináři s šedesáti lidmi jsem měla co dělat, abych vydržela celé dvě hodiny na stole zticha. Taky mě někdy bolela zóna, ale nebývalo to pravidlem.

Ani by nemělo být. Zejména několik terapeutů, které jsem v posledních měsících poznala, jsou důkazem toho, že vojtovka nutně nemusí být nepříjemná.

Nicméně, když už, tak už - cvičit se prostě musí. "Je to jako čistit si zuby. Prostě si dvakrát denně zuby vyčistí a třikrát dáme toho Vojtu. Bez diskuze," uzavřela to zcela prostě máma Princezny. Ta si taky sporadicky postěžovala. To když cvičení končilo a došly aktivity. Při otáčení počítáme italsky, v plazení se ještě ne pětiletá sluníčková slečna rozpomíná na recept na bramboračku !!!

A když pak po nepochybně náročném cvičení (během něhož suverénně zpívá) sleze ze stolu, v tu ránu s pastelkami v ruce zapomene, že se vlastně vojtilo. Možná, že si na to ani nevzpomněla !!!

A TAK TO MÁ BÝT.

Přejeme svým čtenářům hezké dny skorovánoční,
maminy ať nedělaj z vojtovky kovbojku a....

buďte happy a mějte se fajn!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře