Přidána nová terapie: Dornova metoda

15. únor 2015 | 14.01 |

Měla jsem koncem roku takové nutkání rozšířit kranio, akupunkturu a Vojtu ještě o další terapii. Možná bych neměla, kdyby mi Vojtu pan doktor mohl předepsat častěji než jednou týdně, ale takhle jsem cítila, ze dosavadní plán mi nestačí a tělo by potřebovalo najít ještě další efektivní postup. A tak jsem googlila a googlila a na stránkách jedné maminky chlapečka s DMO jsem mezi známými terapiemi pro tuto diagnózu našla tu Dornovu. Nemam sice žádné akutní bolesti, kvůli kterým většinou je metoda vyhledávaná, ale neustále hledam a neustále je, co zlepšovat.

Nevěděla jsem, co přesně čekat, a musím říct, že jsem byla velmi pozitivně překvapená !!! :) Nechodím na čistou Dornovku, pán ji kombinuje ještě s jinými měkkými a masážními manipulacemi. Terapie trvá přes 90 minut, spolupráce pacienta je vyžadována jen málokdy, probíhala vleže. Nedochází k reakcím jako u Vojty, postup je odlišný a vleže na zádech jsou tlakem uvolňovaná "slepená" svalová vlákna (pro spastickou DMO tak typická) a masáží i jemnou manipulací se - alespoň tak to cítím já - znovu aktivuji svalové souhry, které spazmus nepovoluje. Někdy je tlak trochu nepříjemný až bolestivý, mě bolely hlavě body na nártu, kde mam hodně chuchvalců :)), které správně mají být krásně volnou šlachou :). Ale úleva a pokrok jsou tak nepopsatelné, že na nepříjemnost si tu opravdu stěžovat nehodlám ;)) No a teď, k čemu to přirovnat :)) ... to se jednoduše nedá. Každá metoda, kranio, Vojta i tohle, má něco svého.

O vojtovce tu byly napsány slohy, kranio mi pomáhá uvědomit si, co moje tělo umí, a uklidňuje, připadá mi někdy, jako by zastavilo mozek a dalo mu čas uvědomit si, které pohyby je třeba dělat jinak. Efekt Dornovky bych ale ze všeho nejvíc přirovnala k bezprostřednímu efektu injekce v Egyptě. A to tím, že když jsem slezla ze stolu, cítila jsem, jak moc se uvolnily achilovky, jak se, protože je Vojta naučil, jak je to správně, zapnuly , nakročily patou, a když jsem se zastavila nebo si ráno po terapii stoupla, špičky směřovaly od sebe. Uvolnily se pokolenní šlachy, kolena se v chůzi propnula jako na mole - to je něco, co mi dělá i v Egyptě velké potíže. Spazmus, a že je ho málo, ale je, prostě zmizel. To souvisí se schopností nohou propínat a nakračovat, protože já nejsem zkrácená - jsem jen spastická. Uvolnil se spazmus v ramenou a krku, mnohem lépe se mi začalo dýchat a ramena mě nestahují dopředu ... uvolnily se ruce, levá se přestala třást. Vím, že je to popis hodně podobný Egyptu, ale neznamená, že by účinky léčby mizely.

Jestli moje příznaky před léčbou byly na stupnici 1 - 20 na stupni 12, teď je to chabá 5. Jsem neustále schopná samostatnosti stejně jako po léčbě, ale není to konec cesty. Každou terapií cítím, jak moc je mozek za každé cvičení vděčný, jak nohy vděčně pomoc přijímají a kódují a pamatují si ji. Takže pro mě to není konečná ... a slyšet z úst paní doktorky, pak i pana Poula a nakonec taky na Dornovce, že mam "velkou šanci se z toho dostat", to mě jen žene dopředu !!!! Protože to dáme!!! A příště budou fotky :))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Přidána nová terapie: Dornova metoda mluvka tomáš 16. 02. 2015 - 10:13
RE(2x): Přidána nová terapie: Dornova metoda peti95 16. 02. 2015 - 10:33
RE: Přidána nová terapie: Dornova metoda oslinka 16. 02. 2015 - 22:35
RE(2x): Přidána nová terapie: Dornova metoda peti95 17. 02. 2015 - 14:51
RE: Přidána nová terapie: Dornova metoda alča 17. 02. 2015 - 15:18
RE(2x): Přidána nová terapie: Dornova metoda peti95 17. 02. 2015 - 16:13
RE: Přidána nová terapie: Dornova metoda alenka 17. 02. 2015 - 16:36
RE(2x): Přidána nová terapie: Dornova metoda peti95 17. 02. 2015 - 17:22