Proč nikdy neletím do Egypta naposledy :)

7. březen 2015 | 12.57 |

Poslední dobou se začátkem nové sezóny v Egyptě nejeden rodič táže mé maličkosti, jestli do Egypta ještě pojedu - jsem přece "vyléčená"??!!!

Dnešním článkem bych v tom jednou pro vždy chtěla udělat jasno :)))

Jasně, stručně.

Léčba v Egyptě mě zbavila těch nejzřetelnějších klinických projevů DMO. To ve výsledku znamená, že došlo k neskutečné redukci spazmů. Že mě nohy nebolí a jejich výdrž je omnoho větší. (Prakticky jako výdrž kohokoli jiného, kdo právě nemá DMO ve zprávě.) Funkčnost nohou je celkově taková, že když mě v září pan profesor Poul poprvé viděl, řekl, že naprosto chápe, proč do Egypta jezdím. Že kdo se na mě podívá, nemůže říct, že bych byla standardní DMO.

Diagnosticky ale nadále do DMO spadám a vždycky spadat budu. Tím, že spazmy (byť mi - ni - mál - ní a zanedbatelné) jsou a budou, pokud se sebou nebudu pracovat. I tím, že symptomy diparézy, jako vnitřní rotace nebo typický nášlap nohy, v lehké míře vždycky vykážu.

Nicméně to neznamená, že by léčba nesplnila má očekávání. Z těch více než padesáti článků tady na blogu můžete vidět, že splnila - a nad rámec. Ale DMO je stav, s nímž se musí pracovat VŽDY a JEDNOU PROVŽDY. Ač dnes krásně volná, schopná chodit správně, ač s prakticky zdravýma !!! rukama ... vojtit a cvičit budu muset do konce života. To je bez diskuze. Logicky vzato, když cvičit musí ten, koho bolí záda od sezení v kanceláři ... racionálně nemůžu od DMO očekávat úplný opak :)))

Do Egypta budu jezdit, dokud to bude v mých možnostech, protože je to doposud nejefektivnější postup. Sami jste viděli, že loni jsem v Egyptě nebyla - finančně by mě to dost vyčerpalo a ani časově to kvůli škole a jiným aktivitám prostě nevyšlo. Tím chci říct jedno - ano, léčba zabírá, ano, má velký efekt a ano, neustále se stavem musím něco dělat. Ale přesto to není stav, který by se horšil, pokud do Egypta nepojedu. Není to jediná cesta, ale otevírá dveře jiným možnostem. Jen díky paní doktorce na mě dnes funguje vojta tak, jak funguje. I kranio, akupunktura, Dorn. Jen díky ní. Proto u ní zůstávám a když mohu, jedu.

Dovoluje mi žít, jako třeba právě dneska i včera i jindy. Jdu si břinkat na klavír, mějte se krásně a nezapomeňte žít!!! :)))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší