Přípravy na Pražské jaro vrcholí

13. květen 2015 | 12.41 |

Z deníčku jedné, která měla zůstat křivonohá ANEB vodě neutečeš  - zcela bez cenzury

Už za osm hodin Simfonierorchester Hamburg pod taktovkou Thomase Hengelbrocka přivítá na Pražském jaru ve Smetanově síni Mou vlastí.

A já tam budu, kteroužto skutečností se po roce znovuotevřela otázka mého společenského ohozu. Nějakým záhadným způsobem se k mému štěstí na dně mé vlastní skříně našly pod egyptskou galabeyou, mnišskou kutnou, kostýmkem učitelky z přelomu minulého století a pyžamem s nápisem "Palsy is condition and I feel fit, Sweet Fanny Adams!" (Obrna je kondice a já se cítím fit, takže nasrat na ni!)slušivé společenské šaty velikosti 34,

ovšem v otázce bot jsem stále stejně v prdeli jako pokaždé, když nastane situace, v níž nosit mé oblíbené glády nebo širší variantu oxfordek znamená zadělat si na zájezd do Bohnic, plně proplacený naší konvenční společností - pokud si jedinci s nohama jako já dovolili před několika stovkami/desítkami let přežít porod, byli vrženi ze skály nebo odveleni "nach Lager". A protože se obuvnictví nestihlo přizpůsobit raketovému rozvoji naší neonatologie, pohroužena do somatické autosugesce stojím před botníkem, dívám se na své parádní plesovky a výchovně hovořím ke svým dolním končetinám: "No tak, bude to jen jeden večer. Nebudete muset křepčit pět hodin jako loni, jen vypadat společensky." Načež jen co si nazuju levou botku a dovolím si postavit se, ozve se mé levé (a už rok perfektně odolné a nosné a fungující) koleno známou předvodnatou bolestí - a kdyby mohlo mluvit, odpoví zcela jasně: "Naser si s plnýma špičkama a podpatkem vyšším než nejplacatějším, tady velím já, tvá navrtaná kost."

Kašlu na to, jdu bosa. Bedřich i Smetana by mě pochopili.

. . . těm, kteří nezapomněli projít kolem, přeji krásné kvetoucí jaro i zbytek května. Čas sice běží, ale humor utéct nesmí !!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Přípravy na Pražské jaro vrcholí alča 13. 05. 2015 - 14:15
RE(2x): Přípravy na Pražské jaro vrcholí peti95 13. 05. 2015 - 15:08
RE: Přípravy na Pražské jaro vrcholí alča 13. 05. 2015 - 15:35
RE(2x): Přípravy na Pražské jaro vrcholí peti95 13. 05. 2015 - 15:59
RE: Přípravy na Pražské jaro vrcholí alča 13. 05. 2015 - 19:08