Nejdražší drink a ještě dražší kafe

24. květen 2015 | 19.07 |

"Jsi poleno a pořádný," konstatoval bez okolků děda potom, co mu moje sestra předvedla s nohou do stropu pilates sestavu, při pokusu o jejíž provedení jsem se zcela nemalebně sesypala jako pytel brambor v záchvatu huronskeho řehotu.

"Stejně to, ze cvičíš TEĎ, už tě nevytrhne," vyslovil o pár týdnů později svou životní myšlenku jeho syn. Pro leckteré mé blízké je můj handicap buďto definitivně neměnný, nebo vycvičitelný do maximální ohebnosti. Svou rodinu miluju, ale často tak balancuju, občas i na vlnách slz, někde mezi nimi ve snaze naučit je porozumět povaze nemoci, která nejen mně vstoupila do života a kormidluje ho více či méně nenápadně každý den.

Jestli jsem za zcela svou zodpovědnost pojala finance a živobytí, pak je obrna něčím, co bych občas ráda třeba jen slovy položila zčásti na další, nikoli jiná ramena. A není v tom lítost. Pro mou rodinu je to naopak něco, na co si všichni dávno zvykli. Nakonec jsem já ta hluboce dotčená - to když se nad vyrovnanou bárkou mého denního chleba přežene tajfun vzteku na všechno, co jsem si umanula, že musím, a vypadám proto jako "asociál, který už v pohroužení v svou nepatrnou chorobu
ani neví, co je to kavárna, a člověka, ó bože, už taky pár měsíců nespatřil ".

V rámci budování tohoto honosného statutu jsem posledních pár měsíců makala tak, že jsem dnes v nejlepší formě vůbec. Od pasu nahoru jsem neskutečně zesílila, takže učební poloha na břiše mě nevyčerpá po čtvrt hodině jako loni v říjnu a neryju tlamou v knížce. Protože se muži mého klanu domnívají, že výsledek by byl nejméně
tentýž, dosadila-li bych za každou léčebnou proceduru slovo jako "cihla" nebo "krumpáč", vzbuzuje moje snažení dojem depresivní bytosti bez cíle a radosti ze života. Nejednou mě to lítostivě rozzuří.
Ale pak si představím spastika bez Vojty v posilovně, což mě vyděsí tak, že zmizí veškeré moje pochyby o správnosti neurologického konceptu mé terapie. A začnu se smát.

Proto, pokud byste pochybnosti o mém duševním zdraví a spokojenosti měli i vy, moji drazí čtenáři, ujišťuji vás, že jsem v posledních dnech zrušila Vojtu i jiná cvičení kvůli koncertu, sushi a drinku.

Nevykoupila jsem ale nic ničím. Nemakat jako to dělám, nemohla bych toho lososa vzít ani do prstů. A rozhodně bych si kafe nemíchala levou rukou a nechala bílý ubrus bílým ubrusem.

Muj život je život lepší než dřív a lepší než leckterý jiný. Hodina vojtovky stojí 500 korun a já tak možná piju nejdražší kafe široko daleko, ale za jeho cenu je můj život nudně normální.

Díky za tu běžnost.

kafe

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nejdražší drink a ještě dražší kafe lucka 27. 05. 2015 - 17:02
RE(2x): Nejdražší drink a ještě dražší kafe peti95 03. 06. 2015 - 13:49