Barefoot

20. červen 2015 | 12.43 |

A zase ty boty ...

Když jsem si budovala pohybový stereotyp (v přestávkách mezi léčbou, po operacích), měla jsem jasno. Boty pevné, šité přímo na nohu a pokud možno vysoké a těžší. Scheiny pro mě byly nejlepší a jasná volba, ale ne vždy se mi podařilo získat na ně poukaz, a protože nejsou nejlevnější, často mi "stačily" vyšší kožené boty s ortopedickými vložkami.

Když jsem si ale ty chtěla letos předepsat novým ortopedem, řekl, že nespatřuje indikaci. Vyrozuměla jsem, že moje klenba není výrazně ohrožená deformitami, vlastně ani není  vůbec deformovaná tak, aby vyžadovala korekci. Naopak, budu - li mít vložky šité na míru podle chodidla, podpořím jeho nesprávné postavení. Všeobecná rada ortopedů byla v mém případě jednoduchá i složitá zároveň - choď v tom, v čem se ti chodí dobře. To byly jak vložky, tak těžké ortopedické Scheiny a v podstatě cokoli, co na noze drželo pevněji než pijavice :))

V klasických botách a běžnými vložkami mě ale nohy v sebemenších místech vychýlené klenby bolely, a tak jsem se rozhodla zkusit barefootwww.ahinsashoes.cz/barefoot-obuv-boty/, protože kdyby to bylo na mně, chodím stejně  všude bosa :)). Vybrala jsem si Ahimsa www.ahinsashoes.cz/barefoot-sundara-cerna-syntetika/, chodím v nich měsíc a ... i když nemají vložky, noha mě ani jednou nezabolela. Na noze je teda cítím, to ne že ne :)) (i když ségra, která si je zkusila, tvrdí, že je necítí, tak jsem asi rozmazlená :)), ale jsou hroooozně lehké, prsty mají spoustu místa, přesto se v botě noha nemá šanci "kvedlat" a když je po celodenním pobíhání všude možně sundám, nemám pocit, jako by mi z nohou spadly okovy. V klasických botách se prsty vždycky, i když jsem to třeba nevnímala, spasticky stáhly do pěstičky, aby měla klenba jednodušší oporu. V barefoot jsou krásně volné, postupně mizí otlaky kotníku a palce jako z klasických bot a nejen já jsem si všimla, že se začíná i esteticky srovnávat valgozita (halux), takže třikrát hurá :))

Už teď mám jasno, klasický boty dostaly opušťák. Celoročky se osvědčily, takže teď zkoumám zimní a sandále barefoot ... a až mě přestane rozčilovat to slovo, tak se rozmyslím i nad .. capáčkama ;)))

+ Rychlá, příjemná komunikace s dodavateli jako bonus !!! www.czechbarefoot.com/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Barefoot boudicca®pise.cz 20. 06. 2015 - 13:52
RE(2x): Barefoot peti95 21. 06. 2015 - 12:15
RE: Barefoot alča 20. 06. 2015 - 15:06
RE(2x): Barefoot peti95 20. 06. 2015 - 17:26