Barefoot sandály :)

8. červenec 2015 | 19.40 |

Po famózní zkušenosti s celoročkami jsem neváhala a šla na lov BF sandálů :)

Rozhodující pro mě bylo jediné - aby dobře držely na noze a aby byly lehké a měkké. Což je uvedeno u všech fb :-)), ale i když jsem nad nimi hodně dlouho přemýšlela, nesebrala jsem odvahu k provazovým sandálům - znám se, jak šmajdám špičkou, a jen se mi trochu povolí pásek na patě, je to hned na chůzi znát. Taky jsem moc nepojala důvěru k provazovému materiálu, takže budu ráda za reference :-)

Nakonec to statisticky s maximem kladných referencí vyhrály Xero Shoes Amuri Z-trek.

A dobře jsem udělala .

  • sandály jsou ultralehké !!!
  • v těch tropech se v ničem jiném chodit nedalo, takže jsem je vzala na výlet na ortopedii - nohy v nich zvládly sedmihodinovou cestu vlakem, dvoukilometrový pochod naprosto překopaným štatlem (!! bože...!!! :)) a než mi přijdou capáčky, nosím je i na doma - nebolí z nich ani po dlouhé době nohy, nemají se ani jak potit :-))

amurizz

  • nejenže je v nich na prsty dost místa, ale díky páskovému provedení se dají nastavit na nohu a utáhnout  přesně, aby držely - to je obrovská výhoda pro mě, když mám každou nohu jinak širokou a dosud jsem nenašla jiné sandály, kde by jedna nekvedlala víc než druhá
  • jsou gumové, ohebné - a to tak, že já, stará šmajda na špičky, se od prvního nošení musím hlídat a našlapovat na paty, protože jakmile došlápnu jinak, do boty se přes špičku dostanou tuny silničního prachu, případně pozemských mikropotvor :-)) ... a ohebné jsou do té míry, že pokud si na nášlap nedám zase jednou pozor, stane se často, že se špička ohne a já hodím tlamu :-)

amurizzz

  • raději jsem vždycky nosila sandály s vysokou podrážkou, protože na nízké mě bolela klenba, moje valgózní chodidlo se mohlo po... :-). V Xeroshoes klenba, stejně tak jako v Ahimsa celoročkách, vůbec !!! ani jednou nezabolela, chodidla netrpí na ploše, protože přes tenkou a přitom pevnou podrážku boty kopírují jak nohu, tak terén

Domluva bez problému, doprava express :-)

www.capacky.sk můžu také jen doporučit.

Originál fotky, až bf obhájí svou kategorii v Egyptě ;)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Barefoot sandály :) tlapka®pise.cz 10. 07. 2015 - 16:12
RE(2x): Barefoot sandály :) peti95 11. 07. 2015 - 14:25