Záplavy a zumba

2. srpen 2015 | 09.33 |
› 

V posledních několika dnech se na mě (hlavně díky práci) sesypala spousta tipů na terapie, o kterých jsem do té doby neměla ani tušení. Možná bych na ně přišla, ale protože nejsem člověk, který by zadal do vyhledávače "rehabilitace DMO" v několika různých slovních variacích, zjistím něco nového vždycky jen proto, že mi to někdo poradí nebo ukáže

V souvislosti s tou spoustou mě ale napadá jedna věc ... jak může někdo říct, že už vyzkoušel všechno? Že mu už nic nepomůže? Z vlastní zkušenosti vím, že efektivní terapií je nejednou i taková, která původně někomu s DMO vůbec sloužit neměla. Stačí jen najít ty správné lidi, kteří to umí a chtějí to s vámi zkusit. A ono to půjde. A ještě navíc je těch terapií a možností opravdu taková spousta, že i kdyby člověk měl každý rok držet kombinaci tří a další ji zase změnit, v životě se mu nestane, že by už neměl, co zkoušet.

V podstatě by tak ani neměl stihnout oddat se depresivním stavům, ale i já vím, jak to někdy bylo těžké. Nakonec jsem přišla na to, že je potřeba se novým možnostem otevřít. Zvyknout si na to, že se staráme o své tělo (tak jako to několikrát zmiňuje profesor Kolář), ale nejen o svaly. Kdybych všechno to, co dělám, vnímala jako pomoc svalům a dělala i to, co mi neprospívá psychicky, kde bych byla?

Prostě ... na smutky a dumy, že to nejde, není čas. Proč, to zjistíte spolu se mnou v dalším školním roce, kdy se tu můžete těšit na spoustu věcí, dvou nových terapií včetně Sama hořím zvědavostí, tak šťastně plápolejte stejně jako já!

Posílám jeden odkaz - terapií nutně nemusí být zrovna rehabilitace ... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře