Ještě horký zpravodaj ..

10. září 2015 | 23.57 |

 ... ze zrovna probíhající, už finišující páté ambulantní léčby u dr. Evy. 

Napsat o ní hned pár řádek musím z jednoho prostého důvodu - šíleně se mi ulevilo. 

Necelý týden máme před sebou, více než 14 dní je zdárně za námi.

A navzdory komplikacím odvádí paní doktorka opět skvělou práci. Tak báječnou, že alespoň stručně se o její výsledky s Vámi musím podělit.

saxanaEfekt léčby opět nastoupil hned první den, i když není již tak popsatelný jako dříve, a to z jednoduchého důvodu - letos už makáme zejména na estetické stránce. Spazmy se paní doktorce podařilo minimalizovat a protože je s těmi zbytkovými konstantně pracováno i doma, nejsou tou nejhorší překážkou.

Hlavním strašákem, který měl vliv na kvalitu a v poslední době i kvantitu chůze, byla právě kolena. peti95.pismenkuje.cz/369-vypsat-si-hlavu.html

Z předchozího odkazu je určitě jasné, jak značným problémem kolena byla.
Hned po prvním opichu se o nejméně polovinu zmírnily vrzoty a drásoty v kolenou (méně křupou). Po týdnu byla pomalu možná extenze i flexe v klidu, po týdnech dvou se koleno začalo pomalu zapojovat do vzorce chůze a pohybovat se i při plavání - na začátku léčby jsem plavala s nohou nataženou, flexe byla pro mne bolestivá. Musím dosud a i do budoucna kolena spíš šetřit a pečovat o ně, ale důležité pro mě je, že se během léčby paní doktorce snad podařilo zabránit rozvoji bolestí, zmobilizovat kolena natolik, že bez bolestí zdolám schody a zvládnu klečet. Při vzpomínce na to více než roční martyrium v otocích, momentech, kdy koleno vyskočilo a nebyl k tomu důvod, ortézách, v klidu, kdy bolela noha stejně jako v pohybu ..., vnímám letošní léčbu jako vysvobození. A to jsme teprve na začátku dalšího léčebného roku !!!

Co se týče rozvoje celkových motorických schopností, je zaprvé brzy hodnotit, zadruhé jsem nejen na letošní léčbu přijela velmi dobře motoricky vybavená a není věc, kterou bych v běžném životě nedokázala. Nejsou ani komplikace, který by můj běžný život z hlediska motoriky, nepočítám - li kolena, provázely. Esteticky je stále co zlepšovat, a i v tomto směru má na chůzi léčba letos vliv.

Velká úleva je to letos i po psychické stránce, ale to si nechám až na nějakou chvilku po příletu.

Z časových důvodů předesílám, že veškeré aktualizace si budete moci přečíst stoprocentně na webu paní doktorky, se kterou po e-mailu komunikuji a která má veškerou foto a videodokumentaci z léčby. dr-eva-therapy.sk/sk/p-vysledky-liecby/petra-f

Mnoho pozdravů z horké Afriky všem, kteří věří v naději 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře