Chvíle bolesti

15. září 2009 | 18.14 |

Na začátku a na konci mi náš minulý cvik - křížem flexe ruky a nohy- přišel naprosto odporný. Jednak proto, že jsem na něj nejdřív nebyla zvyklá a potom z toho důvodu, že už jsem ho naopak měla dost-i to se může stát a rehabka to vycítila, takže jsme přešly na ty adduktory. Říkala jsem si, že to bude pohoda, jen 10 minut denně, to půjde. Jenže čím kratší doba, tím hůř pro mne, tím lépe pro paní Klemovou, to funguje. Ono je to totiž tak, že se mi chodidla snaží uvolnit, abych došlapovala na špičky a děláme to takovým způsobem, že na mne dneska ani táta neměl sílu - drží mi nohu v pozici, ze které nemá možnost uniknout-a ona, aniž bych jí to dovolila, se brání...

A celý tento " proces" je pro mne děsně vyčerpávající a přitom uvolňující, přesto bych ale radši cvičila všechny dosavadní cviky místo tohohle. Navíc mě u toho moc  bolí má  vodnatá kolínka- zvedají na sobě zajímavým způsobem hroznou zátěž- cca 40 kg-i když se to nezdá. Při tom cviku se mi vždycky rozklepe noha od chodidla po stehno, jak se v ní bortí ten spazmus.

Když mi pak někdo chce nohu narovnat, tak to musím udělat já sama, protože po cvičení prostě na svoje choulostivé hydro oblasti pasivní extenzi nesnesu. Protože se mi zároveň zvedají i ramena- která jsou, líná, každé jinde-, je to intenzivní cvičení celého těla. Tady neříkám au, i když bych na to nárok měla-a ten, kdo se mnou cvičí,taky,protože jediné na co se zmůžu je hluboce oddechovat, přesně tak, jak to nikdy nedělám, protože jsem to neuměla, a někdy taky funět. Krásně to Hanka Čechová na rehabilitačně-rekreačním chlumském turnusu 2/09 popsala Fanynce:

" Hele, Fanny, já tě někdy pozvu, až bude Péťa cvičit. Ta nikdy nebrečela, ani dneska. Jenom funěla. A to to bolelo."

I dneska, 15.9.09., měsíc a půl po této větě, by se mi to docela hezky hodilo na definici. Jo, bolelo to. Ale nebrečela jsem- jenom jsem funěla. Poslední dobou si ale nejsem tak docela jistá, co je lepší. Protože když funím, tak dýchám tak, jak nejsem zvyklá a když dělám něco takovýho, tak se mi motá hlava, je mi blbě a následně se dusím, neschopna popadnout 10 vteřin po konci rhb dech :).Moc přijemná věcička.

Konečně se ty reakce ustálily a už nejsou tak prudké, jako dřív. A dneska to šlo, i když mi od rána bylo blbě-možná se ozvala angína, třeba jsem ji chytla od Honzy v Chlumu :).Bolela mě hlava, nebylo mi dobře, ale na druhou stranu pak tlak byl lepší. Jarmila je vševědkyně :). Ale musím říct, že kdyby mi někdo řekl " neříkej au, je to jen nepříjemný," asi mu v tomhle případě jedna přilítne. Protože tohle, to je hnus.

Zase se mi ale po cvičení tohohle chodí viditelně líp, než před pár dny.
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85407-chvile-bolesti-8.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře