K letním prázdninám 2012

2. září 2012 | 20.08 |

Dneska jsem náhodou, při točení před zrcadlem, přišla na to, že třísla, která mi paní doktorka opichovala několikrát a během léčby strašně hromovala, že se vždycky znovu stáhnou, se povolila a když stojím, dám nohy od sebe o několik centimetrů víc než dřív. A když mě dneska pochválila návštěva, jak krásně stojím, hýbu rukama a držím záda v rovině,  vznášela jsem se na obláčku ... přesně jako tehdy, tak nedávno, před rokem, když jsem přijela z první léčby.

Poslouchám, paradoxně, Ofru , zpěvačku nepřátelské země, a myslím na Egypt. Teď zpětně si uvědomuju, jak mi ta poslední léčba pomohla a jak jsem si v Africe za ten měsíc srovnala myšlenky a odpočinula. A nejen za ten měsíc, ale i ve skalách, v přírodě, daleko od domova, se mi rozsvítilo.

No nebudu to protahovat :). Jsem prostě šťastná jak blecha, děkuju moc všem čtenářům, kteří mě čtou, podporují a drží palce. Děkuju těm, kteří mi slíbili, že se dostanu i další léčbu (bude na jaře :)). Děkuju těm, co mi tyhle prázdniny zpříjemnili.

Vím, že jdu pevně, jistě - a ne sama.

Dívám se za sebe a kolem sebe. Vidím ten kus cesty, který jsem ušla, ruku v ruce s paní doktorkou, která mě celý rok zvedala a nutila jít dopředu. Vidím ale i jiné věci, vidím ŽIVOT a ne disabilitu. Jenže když se rozhlédnu, první mě vždycky praští do očí to strašný štěstí. Moje štěstí, že jsem se na tu léčbu dostala, že se mi žije krásněji. Když jsem dneska před zrcadlem zjistila, že když budu cvičit denně, tak skoro zvládnu dát nohy do roštěpu, já, kdysi DMO diparéza, tak jsem řvala jak želva. Protože to, co se s nohama dá teď udělat, to před rokem byla utopie. O tom, že mě ruce stoprocentně poslouchají, ani nemluvím. A právě tohle, to, že po roce léčby a po třetí ambulantní ty změny stále přicházejí a nemizí to, co se obnovilo ... to mě nakoplo.

Já už nikdy nebudu DMOčka, nebudu mít problém s motorikou. Nebudu mít úlevy ve škole kvůli svému fyzickému stavu. Já to prostě už NECHCI.

Takže v tom případě ... vzhůru do boje.
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85603-k-letnim-prazdninam-2012.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře