Nedá se přecvičit...

10. duben 2009 | 21.26 |

Před týdnem jsme byli na konzultaci.

 Otec se dozvěděl zajímavé rehabilitační fígly, díky nimž se na cvičení poslední dobou těším, protože je to uvolnění.
Sice lamentoval, že nemá tři ruce, a na rozkaz přidrž rukou záda odpověděl způsobem čtvrtý pařát?, ale mně to hrozně pomohlo, protože od té doby netlačí už vůbec, přestože se táta i sestra podivují nad genialitou Vojtova žádného tlaku, jak si to pro sebe nazývám- nemusíte tlačit, stačí se dotýkat..poznala jsem zvláštnost i já, a ta mne udivuje dodnes.
Nedá se přecvičit.
Cože? To je omyl, říkala jsem si. vždyť po každém cvičení mám pocit, že se zhroutím únavou.
Dozvěděla jsem se, že o mne nejde.Jak zvláštní, pomyslela jsem si ironicky, vždyť o mne vlastně nikdy nešlo, pokud jsem říkala, že mě to už nebaví.Ale pak jsem to pochopila.
Přecvičit duši můžete, a to dokonce po několika minutách, pokud to cvičícího nebaví. Organismus přecvičit nelze. Když totiž rehabilitujete moc dlouho, tělo se vypne a na vaše pokusy o fungování aplikacě Vojtovky nebude vůbec reagovat.
Až po chvíli, kdy zase nabere energii. Zvláštní, že? Takže nemůžeme tělo vyčerpat..kdybyste jen věděli, s jakým podivem tuto informaci podsouvám svým myšlenkám o Vojtovce! Vzhledem k tomu, že jsem donedávna kategoricky odmítala tvrzení, že určitě nejsem po dvou hodinách unavená, pro mne tento nový poznatek je deprimujícím, zároveň mne však nutí k tomu, abych s Vojtovkou sympatizovala ještě víc, což se mi, milí fyzioterapeuté, vůbec nepříčí :))

Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85419-neda-se-precvicit-aneb-kdyz-takzvane-vypneme-1.html


Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85419-neda-se-precvicit-aneb-kdyz-takzvane-vypneme-1.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře