Souvislosti

20. červenec 2009 | 21.31 |

Nez jsem zacala psat clanky na internet, obcas jsem se divala na stranky Vojtovy spolecnosti a sice proto, abych zjistila o rehabilitaci neco vic-zajimalo mne, co cvicim a kdo to vymyslel ci objevil. Postupem casu jsem ziskavala stale vice informaci, porad jsem tomu ale nerozumela tak, jako pozdeji. Jak jsem byla starsi, bylo mi stale divnejsi, proc je neco jineho cvicit s tatou a cvicit s Marcelou.-Matka intuitivně pracuje vždy správně a dítě od milující matky tuto léčbu přijímá. Tuto vetu rekl profesor Vojta a ja mam dojem, ze by se v mem pripade dalo slovo matka nahradit otcem. Je jasne, ze aby vojteni spravne fungovalo, rodic musi dite mit rad.- To snad tem, kteri to zazili, vysvetlovat netreba. Jak je to ale s poutem terapeut - pacient?....

Jak je to dávno, co jsem šla v Chlumu po výstupu pro vozíčkáře směrem k hlavním dveřím! Když si vzpomenu, jak často jsem v dalších dnech prvního týdne v Chlumu u Třeboně těmito dveřmi procházela, jsem ráda. Milí čtenáři, nedovedete si představit mé pocity tehdy, před těmi šesti lety.
Dana, se kterou jsem cvičila, mi jen popsala paní Klemovou a Vojtovku. Když jsem se tenkrát octla před Marcelou poprvé, stala se ze mne nejvyrovnanější holčička na světě. Marcely se nebyl důvod bát, a tak jsem se ani nestrachovala, jaká Vojtovka bude. Když jsem následujícího dne vešla do cvičebny, čekala mne rehabilitace. Nevím, jaká mi od M. připadala. Vzhledem k tomu, že měla nehty - to je milí čtenáři, jediný její negativ, nehty- mi to asi hezké nepřipadalo, nicméně jsem nebrečela, ani jsem se neprala.

Dnes, po tolika letech, mohu na to všechno říct jediné. Mám Tě ráda, Marcelo. Děkuju, protože pomoc, kterou nám všem dáváš, je neocenitelná. Kdyby byl žil profesor Václav Vojta, milovala bych i jeho. Ale, milí čtenáři, víte, proč pociťuji k fyzioterapeutům lásku? Protože oni mi jí dávají v hojné měře také. Nezáleží na tom, že Vojtovka je nepříjemná. Nic na tom nezávisí, že trvá dlouho. Vojtův princip je pomoc, a ta je takového typu, že ji můžete dávat někomu jen v případě, že ho máte rádi. A stejně tak přijímat ji můžete pouze od někoho, koho si ceníte a komu můžete věřit..

Vojtovka rozhodne mezi detmi neni oblibena.Proc, to jsem vysvetlovala na prikladu domu - NS a rozbourani-VOJTY.Pokud ne, napiste a ja to napravim.-A protoze deti pri vojteni nejasaji, je nezbytne nutne, aby se terapeuta nebaly, aby ho mely rady.Protoze, zkuste nechat nekoho, koho nesnasite, aby do vas stouchal a tahal vas po stole-nejdou mi udelat uvozovky, tak si je primyslete, jo?

Kdybych nemela Marcelu Klemovou rada jako cloveka, nikdy bych se na konzultaci s ni netesila. Ale? I kdyz mame jit cvicit, tesim se na ni. Tata se vzdycky divi, co ten prival lasky, jenze ja neznam nic krasnejsiho a prijemnejsiho nez ...

- Marcelino objeti

- to, jak se usmiva, kdyz me vidi

- to, ze mi vzdycky po cviceni potrese rukou a rekne : Gratuluju, byla jsi sikovna 

- to,ze mne bere takovou, jaka jsem

-to, ze...ze je tady
Zdroj: http://peti95.nepise.cz/85422-souvislosti-6.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře