Hurá, vojtovka boduje :)

29. březen 2009 | 21.33 |

Nejsme s tátou lemplové, ale ani " rehabilitační šprti a premianti", protože se nám, bohužel, nedaří cvičit každodenně, resp. prostě občas 1 den vynecháme. Jeden by si myslel, že po menší přestávce se to bude rozcvičovat déle, opak je ale u nás pravdou. Včera jsme cvičili, a předtím poctivě taky- 4 dny za sebou, rekord, pro nás, kteří jsme neustále v jednom kole-resp. táta. První 3 dny to moc nešlo, pomalu. A včera, přestože jsme šli cvičit poměrně pozdě, nám to šlo perfektně. M.K.tvrdí, že pravá je horší a levá lepší. To je pravda, já ale taky říkám, že pravá je po celodenním tahání mého těla unavená a odmítá reagovat ihned, zatímco pravá se do " hry" zapojí okamžitě.

Pravačka je totiž horší a fláká chůzi, což odnáší levá, která si to ale vždycky vynahradí tím, že u cvičení odmítá prvních 15 minut spolupracovat, kdežto ta " spastičtější noha" poslouchá " na zonu". Včera jsme donutili dokonce i tu línou Levou, aby pracovala, a i tu druhou, aby fungovala DOBŘE. Obrovský úspěch, zvlášť pro tátu, " kterej je celej vyklepanej z vojtařů". Ten děl, že " i paní rehabka by byla spokojená, protože páteř je rovně, nohy nejsou v křeči a pravá ruka vydrží víc."

No, i tátovi se to včera líbilo. Nejen, že už mě nemusel srovnávat, protože pravačka už neutíkala dovnitř, ale ani jsem mu nepadala na bok- cvičíme stále s jednou nohou a rukou - křížem- pokrčenou- , což je taky velké plus. Reakce-to, co bych měla dělat normálně- přicházely " ve vlnách", tak, jak si fyzioterapeutka přeje.

Kterýmžto pádem jsme včera byli spokojení oba a já moc doufám, že-1) mi z toho něco v mozku zůstane hezky správně zakodované, pokud to takhle půjde dál...a že nás, 2) M.K.zas až tak moc nepokárá-ale to ona vlastně nedělá nikdy. Nicméně se mi po rhb chodilo výborně, a ještě dneska ráno se- následkem toho, že to docela často funguje- nohy nevtáčely dovnitř tolik, jako před několika měsíci. Když tak o tom přemýšlím, už dlouho jsem o sebe nedrcala kolenama :-).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře