Rychle, stručně, bez závojů

10. leden 2012 | 17.25 |

"Vážená slečno Baletko. Obdrželi jsme Nahoře avízo, že se cítíte unhappy. Prosím vysvětlete blíže, popřípadě připojte důvody, proč ještě není třeba skákat z Nuseláku."

Světový soud Nebeské katedry Stvořitele vyzývá k prošetření případu nezletilé Baletky "již" Ladnohybné, kterážto vznesla obvinění ve věci fungování zeměkoule, a to konkrétně zpochybnění odstavce DX1995/31b následujícího znění:

"Vše, co nás na tomto světě potká a pokusí se zastavit, jsme povinni překonat, jakož i akceptovat a zhodnotit jako ve výsledku pozitivní element, třebaže se tento zpočátku jevil jako rušivý."

Předmětem žaloby jest:

pocit Baletky, že je všechno špatně
Baletčina beznaděj ohledně časové a psychické indispozice
závislost na subjektu člověčího typu, kterému je však tato situace ukradená
touha rozletět se do Egypta, kde Baletce poprvé a pro tuto chvíli naposled všechno dávalo smysl
pocit Baletky, že je všechno úplně blbě
Baletčin pocit méněcennosti a postradatelnosti

(Soudní řízení přerušeno, Baletka se bude muset poradit sama se sebou.)

SAMOTA automaticky neznamená nemožnost vlastní volby. Právě naopak, i když rozhodování je někdy sólo hodně těžké.

NEGATIVA jsou objektivní názvy sloužící k subjektivnímu hodnocení. Co je pro jednoho přínosem, může druhému cokoli vzít. A na věci, které se mi zdají být negativními, se můžu začít dívat s úsměvem, pokud budu chtít a budu mít dostatek energie.

Železo kout, dokud je vařící. Když není, dát mu čas, aby zase bylo. Od nejsnazšího k nejtěžšímu, od nejmenšího k největšímu. A tak je to se vším.

Motto dne, doufám, že nejen dnešního:

"Ať se děje co se děje, stojím tu, jsem tady, myslím, a tedy jsem. Každá minuta může být tou první z lepších chvil. Ne vždycky, ale víc než někdy si můžu určit, která to bude konkrétně. A hůř už bylo. Může být líp, ale bylo hůř. A ať se děje co se děje, nohy už se znovu nezkřiví, když .. nezkřiví.Jsou rovný! Ať se děje co chce, tohle zpochybnit nemůžu. Můžu si přát nějaký lepší odrazový můstek? Myslím, že kvalitnější jsem zatím neměla."

S láskou díky všem, kteří tepají moji trochu nestabilní mysl a všemožně se snaží, aby byla všude stejně pružná a rovnovážná jako v Africe.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře